PRATİK KAYNAK YAYINCILIK OLARAK 8. YILIMIZDAYIZ...

Çarşaf Boy KPSS Notları ile İlgili Sık Sorulan Sorular..

 SIK SORULAN SORULAR

 

 Süper KPSS Genel Kültür Seti Neden Çarşaf Boy Sayfalarda Hazırlandı?
Amaç : 1 konuyu 1 sayfada bitirebilmek. Ve konuyu bütün olarak görme imkanını sağlamak. Konuyu bütün olarak görmek; daha iyi anlamanıza ve olaylar veya kavramlar arasındaki bağlantıyı daha kolay kurabilmenize olanak sağlar. Örneğin: Tarih Milli Mücadele Hazırlık Dönemi konusu Sağ ve Sol sayfalarda olacak şekilde sayfalar dizayn edildi. Olayların sıralanışını ve tarihsel kronolojiyi bir bütün olarak görebilmeniz aklınızda kalmasını son derece kolaylaştırır. Eğer küçük boy sayfalar kullanılsaydı sayfalarca bir kaynak olurdu ki bu konuların çalışılmasını zorlaştırır.  Aynı zamanda bu kaynakta bir konu anlatım kitabından farksız olurdu. Çarşaf Boy özetler sizi hedefinize pratik  ve kolay bir şekilde ulaştırır.

Kodlama Sistemi Nedir? Hatırlamayı nasıl kolaylaştırır?
Konularda yer alan önemli bilgileri birbiri ile ilişkilendirip belli bir kelime oluşturulup, o kelime üzerinden bilginin kolay hatırlanmasını sağlanır. Aşağıdaki örneği incelediğinizde daha iyi anlamış olacaksınız. 

Mesela Tarih dersi için bir örnek verecek olursak. Halifeliğin kaldırıldığı gün bir çok değişiklik yapılmıştır. Bu değişiklikleri aşağıdaki gibi bir kodlarsak bu değişiklikler bir daha unutmayacağınız şekilde aklınızda kalır. Örnekte görüldüğü gibi şifrede
 Halife kelimesi ve TEŞrif kelimesinde kırmızı renkte olan harfler bu tarihte yapılan 4 inkılap için size ipuçlarını veriyor.

3 Mart 1924 
Halifeliğin Kaldırılması
Tevhid-i Tedrisat (Öğretimin birleştirilmesi) kanunu kabul edilirken;
Erkan-ı Harbiye vekaleti (Savaş bakanlığı) ile
Şeriye ve evkaf vekaleti (Din işleri bakanlığı – Kanunların şeraite uygun olup olmadığına karar veren bir bakanlıktı)kaldırılmıştır.

Halifeliğin kaldırılmasıyla beraber çıkan kanunlar
 Şifre: Halife yurt dışına TEŞrif etti.

Ben kodlama sistemini kullanmak istemiyorum. Bu özetler bana bir yarar sağlar mı? 
Kodlama özetlerimizin ek özelliğidir. Çalışırken kodlama ile uğraşmak istemeyenler bu kısımları dikkate almadan da okuyabilirler. Sette sayfalar her çalışma stiline göre dizayn edilmiştir. Kodlama farklı bir punto ile yazılmıştır ki tercihen kullanılsın.

Süper Özetler Ne kadar sürede elime ulaşır? 
Bulunduğunuz ile göre teslim süresi 1-3 gün arasında değişmektedir.Türkiye'nin her yerine Yurtiçi  Kargo ile gönderilir.

Nasıl Satın Alabilirim? 
1.  Kapıda Nakit Ödeme ile almak için: SİPARİŞ VER sayfamıza girerek Kapıda Nakit Ödeme Formunu doldurmanız yeterlidir. Kargo ücreti ve Kapıda Ödeme bedeli toplam:8 TL‘dir.
2. www.gittigidiyor.com üzerinden almak için: SİPARİŞ VER  sayfamıza girerek ‘ gittigidiyor ’ satış resimlerini tıklayıp  kredi kartı ile satın alabilirsiniz.
Gittigidiyor ve n11.com üzerinden satışlarımızda siparişinizi gönderen firmanın anlaştığı kargo ile gönderilir. 

 

Ben KPSS'ye zaten birçok kaynaktan çalışıyorum  bu özetlerin bana faydası olur mu? 
Bir çok kaynaktan çalışmanın avantajı olduğu gibi dezavantajları da vardır. Farklı  kaynaklardan devamlı çalışamazsınız. Yani bir yerden sonra kafanız karışır,zamanla öğrendiklerinizi unutursunuz. Geri dönüşlerde konu pekiştirmek daha da zorlaşır ve tüm bunlar çok zamanınızı alır. Bu yüzden elinizin altında devamlı başvuracağınız tek bir not olması işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Soru çözerken bu özetler nasıl kullanılır? 
Soru çözerken en sık karşılaştığımız durum yanlış yaptığımız soruların doğru cevaplarını öğrenmektir. İşte bu durumda bu özetlerde 1 konu 1 sayfada olduğu için sorunlu konu ile ilgili  çarşaf sayfanızı açmanız yeterli ; bütün konu direkt karşınızdadır. Buna karşın  kitaptan bakmak hem zaman alıcı olacaktır hem de akılda kalıcı olmayacaktır. 

Bu özetleri satın almak istiyorum ama kararsızım. Benim için faydalı olacağına nasıl karar verebilirim? 
Öncelikle size tavsiyemiz sitemizde her dersin örnek sayfalarını incelemeniz. Özet içeriği de örnek sayfaların devamıdır.Satın almış olanların  Süper KPSS Özetleriyle ilgili yorumlarını okuyup kararınızı verebilirsiniz.

Bu özetler kim tarafından hazırlandı? 
Özetler bir çok kaynak ve hafıza tekniği kullanılarak  branş hocalarınca  hazırlanmıştır.  

Süper KPSS Notlarının baskı özellikleri nelerdir? 
A3 boyutunda kuşe kağıda renkli baskı yapılmıştır. A3 boyutunda en kullanışlı şekli ile spiral cilt yapılmıştır. Notların kapak resmini görmek için 
tıklayınız.

Yorumlar
Arkadaşlar sizce bu seti almak mantıklı mı yada Kpss de iyi bir puan almak için işe yarar mı ?
Gökhan Karakaya
27.09.2013
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soru: Bu özetler güncel mi yeni müfredata göre mi? örneğin tarihte çağdaş türk ve dünya tarihi konuları var mı?

Cevap : Özetler 2014 KPSS'ye uygun olarak güncellenmiştir. Özetlerdeki konulara çalışma programları sayfasından bakarak müfredatın 2014 KPSS'ye uygun olduğunu görebilirsiniz.

Süper KPSS Notları
17.09.2013
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soru : ben henüz karar veremedim almalı mıyım acaba ?

yeliz

Cevap : Süper KPSS Notlarının bir çok sayfası sitemizde mevcuttur. Konuları, anlatım şeklini iyi inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

 

Süper KPSS Notları
17.09.2013
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Öncelikle kolay gelsin ön siparişi verdim. Ne zaman elime ulaşır acaba . birde kpss a ile ilgili özet bilgileriniz yokmudur?

kübra

 

Süper KPSS Notları:

Merhaba;

Siparişleriniz sırası ile kargoya verilecektir. 

KPSS A grubu ile ilgili özet çalışmamız bulunmamaktadır.

26.08.2013
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------